LPG v médiích

  • 22. 12. 2023

Autozine.cz: LPG či CNG, může být pro některé řidiče zajímavou investicí, která se jim rychle vrátí.

Spotřeba auta s pohonem na plyn obvykle bývá o 15 až 20 % vyšší, než pokud jezdíte na benzín či naftu. Na druhou stranu se LPG běžně prodává zhruba za polovinu ceny běžnějších paliv.

Číst více
  • 05. 12. 2023

Denik.cz : Čeští řidiči preferují LPG

V Česku přetrvává zájem o osobní auta s pohonem na zkapalněný ropný plyn, známý pod zkratkou LPG. Hlavním důvodem je úspora. Litr autoplynu stojí o více než polovinu méně než benzin.

Číst více
  • 27. 05. 2022

Autosalon.tv : Zájem o LPG kvůli drahému benzinu raketově roste.

Výrazně nižší cena. To je hlavní důvod, proč Češi už od začátku devadesátých let sahali po alternativním palivu. Přestavby osobních vozů na LPG jsou u nás značně populární a to nejen u aut s vyšší spotřebou.

Číst více
  • 22. 09. 2020

Garáž.cz - Seriál o LPG 3.díl - Co rozhoduje o kvalitě přestavby

Reduktor je zařízení, které mění kapalnou fázi LPG na plynnou (a zároveň reguluje tlak LPG), tu pak lze vstřikovat do sání. Tady je důležitá schopnost potřebné množství paliva rychle ohřát a spolehlivě odpařit. Jak se kapalné LPG odpařuje, tak při tom kolem sebe všechno extrémně ochlazuje. Proto auto po startu za studena běží na benzin a chvíli trvá, než se přepne na plyn. Přepíná se tehdy, až se reduktor ohřeje na zhruba 40° C. Pak kolem už nic nezamrzá.

Číst více
  • 09. 09. 2020

Garáž.cz - Seriál o LPG 2.díl - Typy přestaveb na plyn

Nejnověji se na trhu začínají objevovat také přestavby přímého vstřikování LPG v kapalné fázi přímo do válce u motorů s přímým vstřikem benzinu.

Číst více
  • 27. 05. 2020

Garáž.cz - Seriál o LPG 1.díl - Co musíte vědět, než auto přestavíte?

Rozhodli jsme se, že vytvoříme takový menší seriál právě o LPG a pokusíme se v něm, ve spolupráci s odborníky, všechno vysvětlit a vyvrátit zažité omyly a mýty.

Číst více